Janusz Piechocki Burmistrz Miasta i Gminy Margonin

Janusz Piechocki - startował do wyborów z własnego komitetu wyborczego. Zwyciężył w I turze wyborów samorządowych w 2018 r., uzyskując poparcie 71,05% głosujących.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, Wydział Zarządzania oraz Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu (przez 7 lat pracował jako geodeta). Przed objęciem urzędu Burmistrza Miasta i Gminy Margonin, przez 22 lata prowadził działalność gospodarczą. Od 2015 r. Zastępca Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej.

Jest doświadczonym samorządowcem. W okresie 2002-2006 był radnym Rady Miasta i Gminy Margonin, w okresie 2006-2010 radnym Rady Powiatu Chodzieskiego i pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Spraw Socjalnych. W latach 2010-2014 i 2014-2018 sprawował urząd Burmistrza Miasta i Gminy Margonin.

Kontakt:

tel. 67 28 46 059 (sekretariat)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • kierownik Urzędu Miasta i Gminy Margonin,
  • pełni funkcję organu wykonawczego,
  • kieruje bieżącymi sprawami gminy i reprezentuje ją na zewnątrz,
  • wykonuje uprawnienia zwierzchnika służbowego w stosunku do pracowników Urzędu i kierowników gminnych jednostek organizacyjnych,
  • wykonuje uchwały Rady Gminy i zadania gminy określone przepisami prawa,
  • odpowiada za prawidłową gospodarkę finansową gminy.