fragment plakatu informacyjnego o koncercie Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego 5 lutego 2022 roku o godz. 19:00 w hali sportowej w Margoninie

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego odbędzie się w sobotę, 5 lutego 2022 roku o godz. 19:00 w hali sportowej. Zapraszamy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury od poniedziałku do czwartku w godz. od 8:00 do 19:00 po bezpłatne wejściówki. Tylko wejściówki umożliwiają udział w wydarzeniu.

zdjęcie z koncertu kolęd w kościele w Margoninie

W kościele w Margoninie w sobotni wieczór odbył się niezwykły koncert kolęd i pastorałek. Kolędy i pastorałki według własnych aranżacji zaprezentowała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.

ozdoby świąteczne na tle banerów informacyjnych

Rozstrzygnięcie konkursu "Czyste powietrze mamy pełną piersią oddychamy"

W dniu 15.12.2021r zostali wyłonieni laureaci konkursu w części plastycznej i wiedzowej.

Wykonane prace plastyczne można podziwiać na wystawie w Bibliotece w Margoninie.

zdjęcie korytarza, na którym stoją ozdobne torby

W przedszkolu w Margoninie rozpoczęła się akcja przekazywania najmłodszym uczniom paczek okolicznościowych od właściciela farmy wiatrowej firmy EDP Renewables. Jak co roku firma funduje najmłodszym dzieciom podarunki w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia.

fragment plakatu Warsztaty "Nowoczesny Senior w bibliotece"

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zachęca osoby w wieku 60+ do zapisywania się na warsztaty "Nowoczesny Senior w bibliotece". W programie: obsługa tabletu, zakupy i bankowość przez Internet, książki elektroniczne, zarabianie na emeryturze, dziedziczenie. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach do wyboru - 17 lub 18 listopada 2021.

Zdjęcie z dożynek w Lipinach, 2021 r.

W niedzielę w Lipinach odbyły się dożynki gminne, które były wyrazem wdzięczności za obfite tegoroczne plony. W zmienionej konwencji, pierwszy raz poza miastem Margonin organizowane dożynki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i gości.

Dożynki w Lipinach - plakat. Informacje w treści artykułu.

Zapraszamy na Dożynki w Lipinach, które odbędą się 5 września. Obrzędy rozpoczną się Mszą Św. w kaplicy w Lipinach, skąd później przejdzie korowód dożynkowy na teren wydarzenia.

Zdjęcie tańczących ludzi w strojach ludowych. Na pierwszym planie wieniec dożynkowy. Autor zdjęć: Zdjęcie należy do zbiorów Zespołu Folklorystycznego Szamotuły

Już 5 września zapraszamy Was do Lipin! Tradycyjne dożynki to będzie okazja zarówno do okazania wdzięczności za plony ale i niesamowita zabawa oraz atrakcje jakich jeszcze u nas nie było. Narodowa flaga spadnie - dosłownie - z nieba w asyście skoczków spadochronowych!