Spotkanie z Wiesławem Drabikiem PDF Drukuj Email
wtorek, 25 maja 2004 01:00

Aż z Krakowa do naszej biblioteki przyjechał Wiesław Drabik, autor wierszowanych bajek dla dzieci.

 Jest on autorem kilkudziesięciu książeczek dla dzieci, które ukazują się już od 1995 roku. Jego wierszowane bajeczki są pełne humoru, są pięknie ilustrowane, dlatego  też bardzo chętnie są czytane  przez dzieci.W naszej bibliotece mamy ich dosyć dużo,  wymienię tutaj kilka tytułów: Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Wielka wycieczka do małego miasteczka, Łakomczucha, "ocie łakocie, Mała mysz skacze czyli myszomania, Gdzie zniknęła kurka z wiejskiego podwórka,Jak pies z kotem.
 Nadmienić trzeba, że niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym: Książki z górnej półki; pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się seria: "Zostań Mistrzem", opisująca drogę do medali  najlepszych polskich sportowców.  W książeczkach tych nasi sportowcy występują pod postaciami zwierzątek a przykładowe tytuły to np. Agata nie lata, a jest mistrzem świata, Biało-czarno-Czerwoni czyli Polska gola,Bohaterki muszkieterki czyli najlepsza drużyna na świecie w damskim florecie, Korzonek na chodzie czyli sport zawsze w modzie, W czepku urodzona czyli foczka Motylia i inne.
Myślę, że niejeden rodzic czytając tytuły uśmiechnie się, bo czytał te książki swoim dzieciom.
Cieszę się, że w tym roku udało mi się  zaprosić pana Wiesława Drabika do nas na spotkanie autorskie. Uczestniczyły w nim klasy III  w nagrodę za aktywne czytanie(nie tylko książek pana W.Drabika).Wszyscy świetnie się bawili a na koniec  otrzymali autografy oraz pamiątkowe naklejki za mini konkursy, przeprowadzone prazez naszego gościa.

==> Ewa Zamiara