Jesienne zarybienie Jeziora Margonińskiego PDF Drukuj Email
środa, 23 listopada 2016 14:35

19 listopada 2016roku odbyło się kolejne zarybienie Jeziora Margonińskiego. Do Jeziora wpuszczono narybek jesienny szczupaka (700kg) i sandacza (470kg).

Materiał zarybieniowy dostarczyło GR „Ryba Sp z o.o.” z Oleśnicy. Narybek był bardzo dobrej jakości co potwierdzały wyniki badań laboratoryjnych. Prawidłowość zarybienia kontrolował przedstawiciel Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W grudniu do wód jeziora trafi narybek: karpia i suma. Wiosną Jezioro Margonińskie zarybiliśmy narybkiem węgorza (70kg) i płocią (950kg). To kolejna, coroczna odsłona sukcesywnego zarybienia jeziora i odtwarzania populacji gatunków najbardziej popularnych ryb. Sukcesywne zarybienie oraz brak masowych odłowów to także okazja dla osób wędkujących na pełne wykorzystanie możliwości tutejszego jeziora.

Wędkarstwo każdego roku przyciąga do Margonina dużą grupę zainteresowanych, szczególnie w okresie letnim, a duża ilość „ryby” gwarantuje satysfakcje z dokonanych połowów.

Turystom i pozostałym wędkarzom przypominamy, że w ciągłej sprzedaży są pozwolenia wędkarskie, które mają charakter bardzo elastyczny i dostosowany do potrzeb osób zainteresowanych.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zakupu pozwoleń wędkarskich.

GALERIA ZDJĘĆ

Marek Nowaczewski