Turniej prewencyjny PDF Drukuj Email
piątek, 14 czerwca 2013 12:10

Na strzelnicy Bractwa Kurkowego odbył się „XIII Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej”. Zwyciężyli gimnazjaliści z Margonina oraz uczniowie podstawówki w Radwankach.  

Już poraz trzynasty Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży przy współpracy z poszczególnymi samorządami organizuje imprezę o tak szerokiej skali. Jej nadrzędnym celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy o Policji i ogólnych zasad bezpieczeństwa oraz rozwijanie kultury fizycznej. Tym razem Turniej odbył się na terenach zielonych strzelnicy Bractwa Kurkowego w Margoninie.  Współorganizatorem Imprezy był Urząd Miasta i Gminy Margonin reprezentowany przez Pana Burmistrza Janusza Piechockiego.

Chodzieską Policję reprezentował Pan Komendant Powiatowy Policji w Chodzieży mł.insp. Przemysław Dorniak. W imprezie uczestniczyło wielu gości z instytucji na stałe współpracujących z KPP w Chodzieży oraz samorządowców. Ci najważniejsi, a więc zawodnicy - przybyli w czteroosobowych drużynach z 8 gimnazjów i 12 szkół podstawowych naszego powiatu. Reprezentanci szkół najpierw pisali test z zakresu wiedzy prewencyjnej a następnie strzelali z wiatrówki, rzucali piłką do kosza, jeździli rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód oraz strzelali na bramkę. W kategorii gimnazjów miejsce pierwsze zajęli uczniowie z Gimnazjum w Margoninie, drugie z Budzynia a trzecie z Rataj. W kategorii szkół podstawowych na podium stanęli uczniowie z Radwanek, na drugim miejscu byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chodzieży a na trzecim zawodnicy z Margonina.

Impreza ta mimo lokalnego charakteru wymaga sporego zaangażowania sił i środków a o jej randze świadczą chociażby ufundowane bardzo atrakcyjne nagrody od lat przyznawane za wszystkie miejsca w kategorii gimnazjów i szkół podstawowych. W tym roku zwycięzcy odjechali nowymi rowerami. Za dalsze miejsca zawodnicy otrzymali min. tablety, aparaty fotograficzne, MP-4. Oprócz nagród indywidualnych przyznanych zawodnikom nagrody otrzymały szkoły i były to min. apteczki, niszczarki, krzesła, wentylatory, urządzenia wielofunkcyjne.

Policjanci i samorządowcy, aby uatrakcyjnić wszystkim pobyt na strzelnicy zaprosili na pokazy służby ratownicze. Specjalnie na tą imprezę zaproszono Pana Sławomira Grabowskiego, który przewoził należącym do niego wojskowym transporterem gąsienicowym dzieci i młodzież. Dzięki uprzejmości Pana Marka Promińskiego była okazja przejechać się starymi pojazdami MILICJI. Imprezę uatrakcyjniały kiermasze i stoiska przygotowane przez Nadleśnictwo  Podanin, Bank Spółdzielczy, WOPR.

W tak miłych okolicznościach przyrody można było odpocząć na ławeczce, zjeść kiełbaskę z grilla czy grochówkę z kotła.

Pomysłodawczyni Turnieju Pani nadkom. Elżbieta Żulewska, która od lat trzyma pieczę nad całym przedsięwzięciem  zajmuje się organizacją Turnieju, wkładając mnóstwo czasu i serca, by każdy Turniej był  dopięty na tak zwany ostatni guzik. Nie udałoby się to bez pomocy wielu osób i instytucji, którym serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na XIV PTWP. Miejsce turnieju, nagrody i pogoda niech na razie pozostaną naszą tajemnicą.


==>
 st.sierż. K.Smardz-Dymek