Oficjalne otwarcie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 stycznia 2011 16:29

Zespół taneczny
Nowa hala sportowa w Margoninie po raz pierwszy zatętniła sportowym życiem. W poniedziałkowe, zimowe południe dokonano oficjalnego otwarcia obiektu sportowego przeznaczonego dla mieszkańców Miasta i Gminy Margonin.

Specjalnie na tę uroczystość przybyło wielu znamienitych gości m.in.: Marszałek Województwa Marek Woźniak, Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak, Wicemarszałek Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jerzy Kado, Starosta Powiatu Chodzieskiego Julian Hermaszczuk, Wicestarosta Mirosław Juraszek oraz licznie przybyli burmistrzowie i wójtowie miast i gmin powiatu chodzieskiego, dyrektorzy szkół i przedstawiciele samorządów.
 Na wstępie zebrani goście zostali serdecznie przywitani przez gospodarza miasta – Burmistrza Miasta i Gminy Margonin – Janusza Piechockiego. W swoim krótkim wystąpieniu podkreślił on znaczenie nowego obiektu dla rozwoju sportu w  Margoninie, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży Zespołu Szkół oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania hali. Burmistrz wyróżnił starania o dofinansowanie czynione przez Urząd Miasta i Gminy Margonin, byłego Burmistrza Leszka Łochowicza i radnych poprzedniej kadencji, podziękował także projektantowi i wykonawcy robót. Nie zapomniał również o przedstawicielach firm, które wspomogły wyposażyć sportowo halę. Następnie dokonano symbolicznego otwarcia obiektu – przecięcia wstęgi. Świetności uroczystości dodał fakt poświęcenia nowego sztandaru Zespołu Szkół w Margoninie, pozyskanego dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców i staraniom byłej dyrektor Marii Sierakowskiej oraz poświęcenia hali przez proboszcza parafii Św. Wojciecha w Margoninie, Piotra Tilla.
Elżbieta Piętka dyrektor Zespołu Szkół w Margoninie przyjęła oficjalnie z rąk przedstawicieli Rady Rodziców i uczniów poświęcony sztandar . Wyraziła życzenie, aby nowa hala od tej chwili tętniła zawsze życiem i przyczyniła się do wielu sportowych sukcesów, a mieszkańcom służyła niezawodnie, jako obiekt sportowy i miejsce wielu ważnych uroczystości i imprez.
Sportowym akcentem otwarcia hali były pokazy układów tanecznych uczniów Zespołu Szkół w Margoninie oraz mecz towarzyski pomiędzy piłkarzami  a uczniami. Mecz choć sparingowy mógł się podobać, a braku zaangażowania i walki nie można było zarzucić żadnej ze stron. Na zakończenie uroczystości zaśpiewał Bartek Wrona przy akompaniamencie zespołu KOKA.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013